wtorek, 13 sierpnia 2013

SEO - część 2 - Co nieco o zapleczu ....

Czym są precle albo zaplecze? Tak, to ważny aspekt pozycjonowania i zaistnienia w internecie i o ile robiony konkretnym nakładem sił, przynosi nie tylko wyniki, ale i może podnieść nieco prestiż.
Jeśli zajmujemy się dajmy na to, produkcją łożysk warto poświęcić trochę czasu i doświadczenia inżynierów i napisać małe tutoriale, lub też artykuły o handlu, typach łożysk i użytkowaniu - takie artykuły mogą się przydać internautom, a do tego poprowadzą bezpośrednio do naszej firmy, która w tym wypadku urośnie w oczach klientów.Ale to nie wszystko - dla googli liczą się linki zwrotne, czyli linki do naszej witryny, które pojawiają się na innych portalach - a im ten portal lepszy, tym wartościowszy jest ów link.

Dla przykładu lepiej jest porozumieć się z człowiekiem, który prowadzi handel oponami i chętnie wymieni się linkami na stronie, niż dodać nasz link do 5ciu katalogów firmowych...

To jednak wydaje się być oczywiste. Jednak jednym ze sposobów wiążącym powyższe linkowanie, oraz to o czym wspomnieliśmy na początku artykuły to preclowanie - czyli zawieranie linku w ciekawym artykule, który pojawia się na stronach z artykułami, albo na naszych własnych blogach.

Zatem jeśli napiszemy naprawdę ciekawy i użyteczny artykuł, w którym zawrzemy niezbyt nachalnie link do witryny naszej firmy, np "drukarnia cyfrowa kraków", mamy spore szanse, że zostanie to nie tylko pozytywnie rozpatrzone przez system Google, ale i przez zwyczajnych użytkowników.

Pozdrawiam serdecznie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz