poniedziałek, 22 lipca 2013

Co to Digi-Pack?

Digi-Pack, Digipak, digipaki ewentualnie Digital Version- oto nazwy w miarę nowoczesnego sposobu wydawania filmów, muzyki i gier, które miast używać plastikowych, pękających etui skupiają się na ładnym, papierowym wydaniu z książeczką, lub bez, dodatkami oraz plastikowym trayem (wkładką na płytę). Jest też popularna forma Eco-Packów, gdzie zastępuje się ten tray wyciętym miejscem na płytę, albo gąbką.W ten sposób, w edycjach dwu lub trój-skrzydłowych można zmieścić nawet 3 CD albo 2 + książeczkę, lub liczne tego kompilacje. Dozwolone są formaty CD albo DVD co daje dużo możliwości wydawniczych.

Dodatkową zaletą jest też możliwość druku ozdobnego, folii matowej lub odblaskowej upiękniających płytę - nie rzadko spotykamy okładkę albumu muzycznego z "wypukłym" logo i uwydatnionymi elementami obrazku, co jest niemożliwe do wykonania przy standardowych edycjach z plastikowymi etui.
Taka forma wydawnicza jest znacznie bardziej trwała, elegantsza i sprawia znacznie lepsze wrażenie kiedy leży na naszej półce uzupełniając naszą kolekcję. Tylko niewiele firm fonograficznych zajmuje się wyrobem digi-packów - w tym Firma Fonograficzna Gamma . Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - i Ty możesz być Twórcą swojego własnego digipacka - dla siebie, zespołu muzycznego, filmowego lub edukacyjnego.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz